Ağ Toplumunun Yükselişi Enformasyon Çağı: Ekonomi, Toplum ve Kültür 1. Cilt, Manuel Castells

Ağ Toplumunun Yükselişi Enformasyon Çağı: Ekonomi, Toplum ve Kültür 1. Cilt, Manuel Castells

Günümüzün yaşayan en önemli toplumbilimcilerinden biri sayılan Manuel Castells, üç ciltlik dev eserinde, yeryüzündeki kültürlerin ve kurumların çeşitliliğine bağlı olarak ortaya çıkan ve çok farklı biçimlerde tezahür eden yeni toplumsal yapının oluşumunu inceliyor.

Castells bu yapının biçimlenmesini, 20. yüzyılın sonlarına doğru kapitalist üretimin yeniden yapılanmasıyla kendini gösteren yeni bir kalkınma biçiminin ortaya çıkışıyla ilişkilendirmektedir.

Bu yaklaşımın gerisindeki kuramsal perspektifi açıklamak için tek bir düşünce sisteminin yeterli olmadığını, günümüzde toplumların tarihi olarak farklı konjonktürlerde belirlenmiş üretim, deneyim ve iktidar ilişkileri çevresinde örgütlendiğini savunan Manuel Castells, bilgi toplumunun oluşumundaki karmaşık sürecin anlaşılmasına yüzeysellikten uzak bir yaklaşımla açıklık getiriyor.

Yazar Enformasyon Çağı: Ekonomi, Toplum ve Kültür eserinin ilk cildi olan Ağ Toplumunun Yükselişi’nde Amerika’dan Uzakdoğu’ya kadar çeşitli bölgelerde yapılmış araştırmalardan yola çıkarak hızlı bilgi, sermaye ve kültür akışının koşulladığı enformasyon çağının dinamiklerine dair sistematik bir teori oluşturuyor.

Türü: İnsan ve Toplum, Akademik, Kültür, Sosyoloji, Sosyoloji Üzerine, Kültür ve Toplum
Orijinal Başlık: The Information Age: Economy, Society and Culture Volume 1
ISBN: 9789756176160
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 714
Basım: Nisan 2008
Ebat: 16×23 cm
Çevirmen: Ebru Kılıç
Ağırlık: 870