Bilim Tarihi Panosu Kutulu, Kolektif

Bilim Tarihi Panosu Kutulu, Kolektif

“Bilim, bütün insanlığın birlikte ürettiği ortak değerimizdir.”

İnsanın bilimle olan ilişkisi çok uzun bir dönemi kapsar fakat geriye doğru takip edebildiğimiz dönem ise şimdilik milattan önce yazının icat edilmesi ile başlayan kayıt altına alınmış dönemdir.

Bilim Tarihi panomuzda, bilimin M.Ö. 4200 yıllarda yazının icadıyla başlayıp 2014 yılına kadar olan hikâyesinin kısa özetini işlemeye çalıştık. Bu 6000 yıllık hikayenin baş aktörleri ise bilim dünyasına katkılarıyla bilinen Sümerliler, Mısırlılar, Hintliler, Çinliler, İranlılar, Araplar, Avrupalılar ve Amerikalılardır.

Panomuzda, 6000 yıllık bu uzun dönemi daha iyi anlamaya katkı sağlayacağını düşündüğümüz Antik Çağ, İslam’ın Altın Çağı, Rönesans, Aydınlanma, Sanayi ve Bilişim Çağı gibi dönemlere ayırarak incelemeye çalıştık, böylece siyasi, sosyal ve ekonomik olayların bilimin gelişmesine etkilerini de göstermeye gayret ettik.

Bilim Tarihi panosu hazırlanırken amaçlarımızdan biri de gençlerimizin bilime olan merakını ve isteğini teşvik etmekti bu nedenle ilgili ortaokul ve lise ders kitapları taranarak panomuzu MEB müfredatına uygun hale getirdik.

Türü: Bilim, Bilim Tarihi
ISBN: 3990000031621
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: Kuşe
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 1
Basım: Kasım 2015
Ebat: 93×675 cm
Ağırlık: 387