Büyü Dükkanı, Yeşim Türköz

Büyü Dükkanı, Yeşim Türköz

Ne kadar gerçekçi olmaya çalışsak da, içimizde hep hayal kuran bir yan vardır. Bazen hayat boyumuzu aşar, içinden çıkamadığımız sorunlar çoğalmaya başlar, işte o zaman mucizelerin peşine düşeriz. Böylelikle sırtımızda ki yüklerden, eksikliklerimizden ve pişmanlıklarımızdan kurtulacağımızı hayal ederiz. Oysa yaşadığımızın dışında bir hayat, kendimizin dışında bir başka” ben” yoktur.

Büyü Dükkanı, psikodramanın en popüler tekniklerinden biridir. Bu dükkan mucizelerin gerçekleştiği bir mekanı temsil eder. Orada hayattan istenilen her şey alınabildiği gibi, istenmeyen şeylerden kurtulmak da mümkün olabilir.

Bu kitapta yer alan öyküler Büyü Dükkanı’ nda geçer ve öykülerin kahramanları, dükkanın yaşlı satıcısından kendi hayatları için bir şeyler isterler. Kimisi korkularından kurtulmak ister, kimi de kendisini delicesine sevecek bir aşık…

Ancak Büyü Dükkanı’ ndaki alışverişler kolay değildir. Satıcı ile müşterileri arasında geçen sıkı pazarlıklar, aslında çok önemli hayat felsefeleri içermektedir.

Kim bilir, belki de o müşterilerden biri sizsinizdir. Yeşim Türköz, bir yandan mesleki birikimiyle psikodramanın bütün unsurlarını öykülerinde incelikle kullanmayı başrıyor, diğer yandan güçlü kurgusu ve zengin diliyle, bu ilk kitabında usta bir yazarın işaretlerini veriyor.

Türü: Edebiyat, Türk Edebiyatı, Öykü
ISBN: 9789753220989
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 99
Ebat: 13,5×20 cm
Ağırlık: 99