Çin Mitleri ve Efsaneleri, Edward Theodore Chalmers Werner

Çin Mitleri ve Efsaneleri, Edward Theodore Chalmers Werner

Uygarlık öncesi dönemde ortaya çıkan mitler halkların bilinçlerinde yaşamakta ve edebiyatlarında, sinema ve diğer sanat dallarında da sık sık ortaya çıkmaktadır.

Anadolu’da izler bırakan Galatlar. Bugünün kültürüne damgasını vuran Klasik Yunan Mitolojisi. Cermenler, Mısırlılar, İnkalar, Mayalar, Aztekler ve Japonlar hakkında anlatılan mitler. Dünyanın değişik bölgelerinde yaşayan soyların yaşantılarının benzerlikleri ve farklılıkları. Binlerce yıllık tapınaklar, tanrı evleri, kutsal mekânlar; tanrılar ve şeytanlar, kahramanlar ve canavarlar, prensler ve prensesler…

E. T. Chalmers Werner, bu kitapta Çinlilerin duygu ve düşüncelerini anlamak için Çin sosyolojisini özetledikten sonra, felsefesini ve mitlerini sunmaktadır. Feng-Shui, Yeni Yıl, Yin ve Yang, Budizm ve Taoizm gibi düşünceleri, çeşitli hanedanları ve imparatorları geniş olarak incelemiştir.

Ayrıca; Tanrılar, yıldızlar, su ve ateş hakkındaki büyüleyici mitlerin yanı sıra Merhamet Tanrıçası, Cennet Kapısının Bekçisi ve diğer birçok efsane akıcı ve anlaşılır bir dille anlatılmaktadır.

Çinliler hakkındaki bilgilerimize çok şey ekleyecek ve onları tanımamıza yardım edecek bu kitabı da severek okuyacağınıza inanıyoruz.

Türü: Din & Mitoloji, Mitoloji
ISBN: 9789944260152
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 366
Ebat: 13,5×20 cm
Ağırlık: 366