Değişecek İlk Şey Değişim, Hüsna Ceren

Değişecek İlk Şey Değişim, Hüsna Ceren

Mümin Sekman’ın ”Kendi değişiminizi hafife almayın. Bir insan değişince, etkisinin nerede nerede biteceği bilinemeyecek bir süreç başlar. Belki bir aile değişir, belki bir şehir, belki bir ülke…” sözünden hareketle bu çalışma, insanlığı ve ülkemizi geliştirmeye adanmış iyi niyet çabasıdır. Haksızlığa uğrayan öğretmen hanımın 21 yıllık mücadelesi kendi kaleminden anlatılıyor. Özellikle evliliğin dondurulma aşamasındaki taktikler ilginç. Yer yer gerilim filmi izliyor gibi olabilir, zaman zamanda beyin fırtınasına tutulabilirsiniz.

Lider özellikli profösörün eşine kurduğu komployla burun burunasınız! Eğer komplo teorileri öğrenmek isterseniz, azimli biri ve de kariyer sevdanız varsa ayrıca iyi kalpliyseniz gelişim için bu kitabı okuyabilirsiniz…

İnsanın hayatta en yakınlarına güvenmesinin örneğin en çarpıcı biçimiyle görüp başkasına güvenmenin hüsranlarını, dirençli bir annenin oğluna kavuşma kararlılığını bulabilirsiniz.

Bir bakıma yalanla dürüstlüğün bir mücadelesi bu kitap, yarım yüzyıllık bir ömrün bilgeliği, deneyimlerimi geleceğe aktarma çabası. aynı zamanda kafes içindeki hayattan kesitler.

Dünyanın, özellikle de ülkemin ilerlemesinde yapıcı eleştiriler ve önerilerin yer aldığı haber diliyle bir çalışma.

Bu kitap beni ben yapmalı, beni insanlığa mal etmeli: “Yaşarken yüreğim kan ağladı, yazarken de kalemimden kan damlamalı” demiştim. Başarıp başaramadığımız sizler karar vereceksiniz.

Türü: Edebiyat, Deneme
ISBN: 9786058723108
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 458
Ebat: 13,5×20 cm
Ağırlık: 458