Gelecek Yüzyılda Polisliğin Şifresi, Süleyman Hançer

Gelecek Yüzyılda Polisliğin Şifresi, Süleyman Hançer

Konuşmasında toplum destekli polislikten bahseden İçişleri Bakanı Beşir Atalay, “81 ilde bunu geliştiriyoruz. Amaç polis ile vatandaş işbirliğini daha da geliştirmek, işbirliğini daha da arttırmak” dedi.
-Gazeteturka.com, DHA, 19 06 2009-

İçişleri Bakanu Abdülkadir Aksu, “Toplum Destekli Polislik Hizmetleri Projesi’nin Türkiye’nin her noktasında uygulanmaya başlanacağını söyledi.”
-Anadolu Ajansı, 20 Ağustos 2004-

Mersin Emniyet Müdürü Süleyman Ekizer, toplum Destekli Polislik Uygulamasının ilk olarak Türkiye’de bulunmuş bir yöntem olmadığını hatırlatarak, “Özellikle insan hakları, modern hukuk ve sosyal devlet anlayışında model aldığımız, Atatürk’ün işaret ettiği çağdaş medeniyet seviyesi olarak gördüğümüz ülkelerde, insan hakları odaklı yasalar çıkınca, çok değişik düzenlemeler yapılmıştır. Bizde yeni yeni giren bu uygulamalar, Avrupa’da 35 yıldır devam etmektedir. Suç oranlarının artmasıyla bu kaçınılmaz kılınmıştır. Yasaların bazı olumsuz etkileri de oluyor ancak, vatandaşla işbirliği yapıldığı zaman, iyi sonuçlar elde etmek mümkün” diye konuştu.
-İhlas Haber Ajansı, 14 Eylül 2007-

Suç örgütleriyle mücadelede başarılı olabilmenin en önemli şartı; eğitimli ve donanımlı, toplum desteğini almış, bir polis teşkilatı haline gelmekle sağlanır.
-Hüseyin Namal, Konya İl Emniyet Müdürü, 10 Nisan 2009-

“Suçu önleme görevi yalnız polisin değil toplumun da görevidir. Çünkü suç yalnız suçtan zarar gören kişiye karşı değil, bütün topluma karşı işlenir. Bu konuda toplumun bütün bireylerinin çeşitli seviyelerde sorumlulukları söz konusudur. Düzenli bir toplum hayatı için, kişilerin kendilerine düşen görevleri eksiksiz yerine getirmesi şarttır.”
-Ali Osman Kahya, Malatya İl Emniyet Müdürü, 10 Nisan 2009-

Türü: Diğer Kategoriler
ISBN: 9786056063589
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: 1. Hamur
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 134
Ebat: 13,5×20 cm
Ağırlık: 134