İslami Rüya Tabirleri Ansiklopedisi, İmam Nablusi

İslami Rüya Tabirleri Ansiklopedisi, İmam Nablusi

Türkiyede ilk kez basılan Rüya Tabirleri Ansiklopedisi daha sonra basılan eserlerin kaynağı olup, ya bu eserden kopya edilmiş, yada da bu eserden türetilmiştir. Rüyanın mesaj olması durumundan, doğru mesajın algılanması esastır. Bu anlamda elinizdeki eserin önemi gün yüzüne çıkmaktadır.

 

Rüyalar üç kısımdır.;

 

Birincisi, kişiyi korku, umutsuzluk ve hüsrana düşürmek için şeytan tarafından gelen rüyalar.. Bunlar dikkate alınmaması, bir başkasına anlatılmaması, görüldüğünde de Allah’a sığınılması gereken rüyalardır.

İkincisi, uyanıkken meşkul olduğumuz şeylere ait rüyalardır. Bu rüyalar kişinin beynindeki bilgilerin ve yaşadıklarından kazandığı ivme ile mizacına uygun kuruntu ve hayallerdir.

Üçüncüsü, Allah’ın izni ile görülen, amacı kişiye müjde ya da uyarı niteliğinde olan mesajlardır. Bu mesajlardaki asıl amaç kişiye güven ve huzur vererek, kişinin Allahla ilişki kurmasını sağlamaktır.

Meteryalistlerin söylediği gibi, rüya sadece alt beyindeki bilgilerin rüyaya yansıması olsaydı, kişi daha önce hiç görmediği, bilmediği ve gitmediği bir yere gitmesi ya da kişilerle tanışması mümkün olmazdı..

 

Türü: Diğer Kategoriler
Orijinal Başlık: Tantirul Enam Fi Tabiril Menam
ISBN: 3990000026701
Kapak: Ciltli
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 1047
Basım: 2010
Ebat: 17×24 cm
Çevirmen: Ali Bayram
Çevirmen: M. Sadi Çögenli
Ağırlık: 1047