Kuran’daki Maymun, Yılmaz Yunak

Kuran’daki Maymun, Yılmaz Yunak

“Adem, Adem olmazdan önce maymundu!..“

Darwin doğmadan yüzlerce yıl önce böyle bir iddiayı ileri süren “materyalist“ kim olabilir sizce?.. Soruyu bir başka biçimde sorayım isterseniz: “Evrim Teorisi“ diye bilinen “Yaratılış Kuramı“ bundan 150 yıl önce Darwin’le mi başladı gerçekten?.. Yoksa Darwin söylediği şeylerin neredeyse tümünü Müslüman bilginlerden mi öğrenmişti?…

İnanmayanların ileri sürdükleri şeylerin Kuran’a olan yakınlığı karşısında şaşkınlığa uğrayacağınızı; inanmış gibi yapanların inkarlarının ise Mesaj’a ne kadar ters olduğunu gördüğünüzde hiddetleneceğinizi garanti ederim. Ama sizi esas hiddetlendirecek olan şey şu olacaktır: Kuran’dan hareket eden bilimadamları, kozmolojik ve biyolojik evrim hakkında neredeyse bin yıl önce, insanın daha aşağı bir türden evrimleşerek oluştuğunu anlatıyorlardı kitaplarında… Biruni’nin kitapları, Darwin doğmadan 800 yıl önce Batı dillerine tercüme edilmişti!..
İçinde yaşadığımız şu yüzyılda, “evrim“ sözcüğünü ağzına alanlara hemen saldıracak kadar Kuran’dan uzak oluş, kesinlikle İslami bir tavır olamaz!.. Kitabın ilerleyen bölümlerinde, “Meleklerin insana ne zaman secde ettikleri“nin ayrıntısını gördüğünüzde, bana hak vereceğinizden eminim. Bilimin doruk noktasına ulaştığı bu çağda, şu andan itibaren “Evrim Teorisi“ diye anılan kısmen doğru anlayışın karşısına, “Evrim Kanunu“ ile çıkıyorum… “Evrim Teorisi“ nitelemesini tarihin onurlu sayfalarına emanet ediyor; bu “Yaratılış Gerçeği“nin aslında bir “Kanun“ olduğunu, Yaratıcı’nın Kanunu olduğunu tüm dünyaya ilan ediyorum!.. Bu tezin antitezini ise riyakarlardan değil, inanmayanlardan bekliyorum… Gerçeği aramakla görevlendirilen insanoğlunun insanlık onurunun birtakım sahtekarlar tarafından daha fazla çiğnenmesini reddediyor, inanmamaya inananları, inanmış gibi yapanlara tercih ediyorum; ve riyakarlığı mahkum etmeyi bir görev addediyorum!

Türü: Kuran ve Kuran Üzerine, İslam
ISBN: 9786056204289
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 324
Basım: Kasım 2011
Ebat: 13,5×19,5 cm
Ağırlık: 285