Lykia, Cevdet Bayburtluoğlu

Lykia, Cevdet Bayburtluoğlu

Bu seri ile birçok uygarlığa beşiklik yapan ülkemizdeki antik yerleşim yerlerinin tanıtımı, korunması ve gelecek kuşaklara aktarılması amaçlanmaktadır. Seri, bilimsel nitelik taşımakla birlikte, konunun uzmanı olmayanların ve bu kentleri gezecek ziyaretçilerin de anlayabileceği tarzda yazılmış ve çok sayıda görsel malzeme ile desteklenerek, okuyucunun kenti hissetmesi hedeflenmiştir.

Anadolu’nun güneybatı köşesi, antik ismi ile Lykia, Türkiye’nin az bilinen bölgelerinden biridir. Henüz doğal güzelliklerini kaybetmemiş olan bu yöreyi, bir zamanlar burada yaşamış ve kendine has bir uygarlık geliştirmiş olanların, bize olduğu kadar tüm insanlığa bıraktıkları mirasla birlikte tanıtmayı görev saydım.

50 yılı aşkın bir süredir Lykia’yı gezen ve yaklaşık 30 yıldır da yine bu yörede kazı yapan bir kişi olarak gördüklerimi, bildiklerimi ve toparlayabildiklerimi başkaları ile paylaşmak arzusu ile birlikte, gerçekten bir doğa ve tarih hazinesi olan Lykia Bölgesi’ni bizden sonraki kuşaklara da bozulmadan ulaşmasını sağlamak için tüm insanlğıa çağrıda bulunmak istiyorum.

Türü: Tarih, Başvuru Kitapları
ISBN: 9789757078210
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 300
Ebat: 13,5×20 cm
Ağırlık: 300