Öğretim Öncesi ve Sonrası Ölçüt Bağımlı Test – Okuduğumu Anlıyorum, Pınar Dirim

Öğretim Öncesi ve Sonrası Ölçüt Bağımlı Test - Okuduğumu Anlıyorum, Pınar Dirim

Özel eğitime gereksinimi olan öğrenciler için, okuma-yazma öğretiminden sonra, 1. sınıf Türkçe kitaplarına geçilmeden önce bir “ara kaynak” gerekmektedir.

Etkinliklerin özel eğitim ortamlarında uygulamalarından alınan olumlu geri bildirimler ve alandaki kaynak eksikliği kitabın ortaya çıkışında itici güç olmuştur.

Kitabın bir özel eğitim çalışması olması nedeniyle öğretim öncesinde ve sonrasında ölçüt bağımlı test uygulaması gerekmektedir. Bu konuda gerekli açıklamalar ölçüt bağımlı test kitapçığında belirtilmiştir.

Bu gerekçeler ve hedefler doğrultusunda hazırlanan kitabın çalışmalarınızda yararlı olması dileğiyle…

…Söz konusu kitap özel eğitime gereksinimi olan öğrencilerin dil gelişiminde hem alıcı dil hem de ifade edici dil gelişiminin desteklenmesi açısından basitten zora, kısadan uzuna, somuttan soyuta ilkesi göz önüne alınarak hazırlanmıştır. Bir ölçme ve değerlendirme uzmanı olarak, kitaptaki araştırmaların, ölçme ve değerlendirme ilkeleri açısından da uygun nitelikte olduğunu söyleyebilirim…
Doç. Dr. Fitnat Kaptan

Okuma ve yazma öğretiminin amacı, bireylere yazılı sembolleri tanıyıp seslendirme ve söylenenleri yazılı sembollere dönüştürme becerileri kazandırmanın çok daha ötesindedir. Sayın Pınar Dirim bu temel düşünceden yola çıkarak hazırlamış olduğu bu kitabındaki etkinliklerle öğrencilere, özellikle okuduklarını anama, istediklerini doğru ve kurallı olarak ifade etme becerilerini kazandırmayı hedeflemiştir… Özel eğitime gereksinimi olan öğrenciler için birikimlerini paylaşma gayreti ve bu konudaki başarısından dolayı Sayın Pınar Dirim’i kutluyor ve kendisine teşekkür ediyorum.

Türü: Eğitim
ISBN: 9789751022172
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: 1. Hamur
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 216
Basım: 2004
Ebat: 21×295 cm
Editör: Hasan Öztoprak
Ağırlık: 561