Pendragon Söylencesi, Antal Szerb

Pendragon Söylencesi, Antal Szerb

“Bugünlerde rastlantı da yozlaştı.” dedi sözcüğün sonunda sesini yükselterek. “Luther’in çağında örneğin, rastlantı, yıldırımın tam insanın burnunun önüne düşmesi ve yine de tepesine isabet etmemesi demekti. Bu bir sonuç da doğurdu: Reformasyon. Bugün, günümüzde rastlantı olsa olsa iki beyefendinin birlikte yaz tatili yapmaya gitmeleri sonucunu doğuruyor. Bunun Ananke’si, alın yazısı nerede ki içinden eğer iyi anımsıyorsa Nietzsche’nin sözünü ettiği en büyük erdem ‘amor fati’ çıkıp sürsün?”Antal Szerb 20. yüzyılın usta romancıları arasında yer alıyor. -Paul Bailey, The Daily Telegraph-
Bu kitap yüzde kocaman bir gülümsemeyle okunan, tadına doyulamayacak kadar akıcı bir ziyafet… -The Guardian-
Pendragon Söylencesi Londra’da başlayan Galler’de devam eden, içerisinde; üst sınıf bir komedi, ilginç bir aşk ve hayalet hikâyesi ile birlikte cinayet-gizem hikâyesini harmanlayan neredeyse felsefi-gerilim diyebileceğimiz türde bir roman.
Yazarlığının yanında aynı zamanda dünyanın en önemli eleştirmenlerinden biri olan Antal Szerb’in; romanın baş karakteri vasıtasıyla İngilizlere ve onların nezdinde insanoğluna dair yaptığı isabetli dokundurmalar bu eseri değerli kılan başlıca unsurlardan sadece biri.
Türü: Edebiyat, Roman, Polisiye, Diğer Ülke Edebiyatları
Orijinal Başlık: A Pendragon Legenda
ISBN: 9786051211077
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 286
Basım: Aralık 2011
Ebat: 13,5×21,5 cm
Çevirmen: Vural Yıldırım
Ağırlık: 267