Problemlerle Fizik, Mehmet Taşkan

Problemlerle Fizik, Mehmet Taşkan

Fizik dersi alan öğrenciler, fizikte problem çözmenin önemini iyi bilirler. Problem çözerek fizik konularını kavramak, bütün dünyada yaygın olarak kullanılan bir yöntemdir.
Bu kitap mekanikten, katı hal fiziğine kadar fiziğin birçok alanından problem çözümlerini içermektedir. Kitap hazırlanırken; dünyanın en iyi liselerinde, kolejlerinde
ve üniversitelerinde, en çok sorulan sorular referans alınmıştır. Asya, Avrupa ve Amerika’daki birçok okulun sınav soruları ve bu okullarda kullanılan kaynak kitapların önemli soruları, kitabın formatına uygun olarak bir miktar değiştirilerek burada sunulmaktadır. Bu yapılırken, ülkemizde fizik dersi alan öğrencilerin dünya ile entegrasyonu amaçlanmıştır.
Kitapta problemler iki seviyede verilmektedir. Birinci seviye daha çok lise, ikinci seviye ise lisans seviyesindedir. Fizik olimpiyatlarına hazırlanan öğrenciler; birinci aşama için seviye-1 sorularına, daha ileri aşamalar için seviye-2 sorularına çalışabilirler. Bu alanda soruların sıralaması aynı zamanda dünyadaki çalışmalar referans alınarak yapılmıştır. Kitapta verilen problemlerin birçoğu farklı çözüm yöntemleriyle de çözülebilir.

Türü: Eğitim
ISBN: 9786053061861
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 344
Basım: Temmuz 2017
Ebat: 195×275 cm
Ağırlık: 344