Rüzgarın Çığlığı, Tony Hillerman

Rüzgarın Çığlığı, Tony Hillerman

Memur Bernadette Manuelito´ya göre, kamyonetin ön koltuğunda kıvrılmış yatan adam, içkiyi fazla kaçırmış diğer sarhoşlardan biriydi. Ne var ki çabuk verilmiş bu karar, olay yerindeki kanıtlara zarar verdiği için Bernie´yi zor durumda bırakacak, Çavuş Jim Chee´nin başını FBI ile derde sokacak ve Teğmen Joe Leaphorn´u emeklilik günlerinden koparıp, uzun zamandır unutmaya çalıştığı o eski Altın Madeni Cinayetinin tam göbeğine sürükleyecekti. Peki, öyleyse zengin adamın karısı niye birdenbire ortadan kaybolmuştu?

Dört genç, polisi arayarak tuhaf bir ihbarda bulunmuşlardı. Eski binaların etrafında çığlık çığlığa savrulan rüzgârın içinde, müziğe ve kadın haykırışına benzeyen sesler duymuşlardı. Bernadette Manuelito, düğümün ilk halkasını çözmek için Navaho toprağı ve gelenekleriyle ilgili bilgisinden ve tanınmış bir Navaho şamanıyla olan dostluğundan faydalanacak, kendisine yardım etmek için FBI ile arasındaki sorunları bir tarafa bırakan Jim Chee´yi de yanında bulacaktır. Fakat ikinci cinayetin cevap bekleyen soruları, Leaphorn´un ilk cinayetin ardında bıraktığı gizemi çözmesine ve o gece ambarların arasından yürümekte olan gençlerin rüzgârın çığlıkları arasında duydukları sesin ne olduğunu ortaya çıkarmasına dek aydınlanamayacaktır.

TONY HILLERMAN, Amerikan Polisiye Yazarlar Derneği´nin eski başkanlarından olup, derneğin Edgar ve Grand Master Ödüllerinin de sahibidir. Kendisi ayrıca, Amerikan Kızılderilileri Merkezi´nin Büyükelçilik Ödülüne, Batı Amerika bölgesinde geçen en iyi roman dalındaki Silver Spur Ödülüne ve Navaho

Yerlilerinin Özel Dostu Ödülüne layık görülmüştür.

Birinci sınıf bir polisiye kurgu ve öyküdeki esrar örgüsünün hakkını sonuna dek veren bir final. -Kirkus Reviews

Türü: Edebiyat, Polisiye
ISBN: 9789944338424
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 267
Ebat: 13,5×20 cm
Ağırlık: 267