Sınavlarda Neler Yapmalı ve Dünyayı Nasıl Değiştirmeli, Bertell Ollman

Sınavlarda Neler Yapmalı ve Dünyayı Nasıl Değiştirmeli, Bertell Ollman

Kimi kandırıyorsunuz? Hiç kimse sınavlarda aldığı notlardan ya da beraberinde gelen hayattan tümüyle memnun değil. Elinizdeki kitap bunun nedenini açıklıyor, bu ikisinin birbirleriyle ilişkisini gösterdiği gibi sınavlarda ve hayatta on ikiden vurmak İçin neler yapabileceğinizi anlatıyor. Tabii, hikayelerin, fıkraların, karikatürlerin, oyunların, efsanelerin, istatistiğin, baskın sınavların, kişisel anekdotların, genelde gizlenen olguların, pratik tavsiyelerin, biraz analizin ve bir tutam teorinin yardımıyla…

“Meslek sırlarını ifşa eden ünlü bir profesörün kaleme aldığı bu kitap olmaksızın hiçbir öğrenci başarılı olamaz. Sistemin -yani hem sınav sisteminin hem de siyasal sistemin nasıl alt edileceğini öğrenmek istiyorsanız, bu kitabı kaçırmayın.”

– Prof. James O’Connor, Capitalism, Nature, Socialism dergisi editörü

“Esprili, ürkütücü ve hiddetli… Ollman’ın sınavlara dair verdiği ipuçları kusursuz… Ekonomi politik hakkında sergilediği bilgelik, sistematik bir analizden ziyade anekdotlar ve örneklerle aktarılıyor.”

– Prof. Andrew Ross, Social Text dergisi editörü

“Oilman bu eşsiz çalışma için radikal bir bilim ile muhteşem bir mizah duygusunu bir araya getirmiş. Sınavlarla ve kapitalizmle baş etmek üzerine anlaşılır, esprili ve eleştirel bir temel metin.”

– Prof. Ira Shor, New York Şehir Üniversitesi, İngiliz dili profesörü.

Türü: Eğitim, Mizah, Diğer Kategoriler, Mizah
Orijinal Başlık: How to Take an Exam and Remake the World
ISBN: 9786051720920
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 240
Basım: Aralık 2017
Ebat: 13,5×19,5 cm
Çevirmen: Deniz Gedizlioğlu
Ağırlık: 240