Sosyolojiye Giriş, Enver Özkalp

Sosyolojiye Giriş, Enver Özkalp

Enver Özkalp, 1950’de istanbul’un Fatih semtinde doğdu. İlk ve orta öğrenimini İstanbul’da, liseyi Ankara Atatürk Lisesinde tamamladı. 1974 senesinde Hacettepe Üniversitesi Sosyal ve İdari Bilimler Fakültesi, Sosya Çalşma bölümünden mezun oldu. Aynı yıl Milli Eğitim Bakanlığı yurt dışı doktora sınavını kazanarak İngiltere’ye gitti. İngiltere Exeter Üniversitesi’nde Sosyoloji dalında master ve doktora çalışmalarını tamamlayarak 1979 yılında Türkiye’ye döndü ve Eskişehir İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi Endüstri Mühendisliği bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başladı. Akademinin YÖK kanunu ile Anadolu Üniversitesi adını almasıyla bu üniversitenin İktisadi ve İdari Bilimeler Fakültesinin Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri bölümünde çalışmalarını sürdürmektedir. Yazar, çeşitli dönemlerde British Council ve Türkiye-Amerika Birleşik Devletleri Kültürel Mübadele Komisyonunun burslarını kazanarak yurt dışında çalışmalarda bulunmuştur.

Yazarın, Sosyolojiye Giriş adlı bu kitabından başka Örgütsel Davranış ve Psikolojiye Giriş adlı bu kitabından başka Örgütsel Davranış ve Psikolojiye Giriş adlı ders kitapları, yurt içinde ve yurt dışında yayınlanmış çeşitli makaleleri mevcuttur.

Yazar, Sosyolojiye Giriş adlı bu kitabında üniversitelerimizin çeşitli fakültelerinde ve Sosyoloji bölümünde okutulan Sosyoloji konularını basit bir biçimde incelemektedir.

Türü: Akademik, Sosyoloji, Sosyoloji Üzerine
ISBN: 9786053277286
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: 1. Hamur
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 555
Basım: Eylül 2018
Ebat: 16,5×23,5 cm
Ağırlık: 765