Tanık Olmadan, Elizabeth George

Tanık Olmadan, Elizabeth George

Büyüleyici ve sürükleyici gerilim söz konusu olduğunda, New York Times’ın çok satan yazarı Elizabeth George her zaman bunun hakkını verir. Wall Street Journal’ın belirttiği gibi, ” Bayan George serbest bir üslupla hepsinin üstesinden gelir.” Tanık Olmadan’da, Elizabeth George, kesinlikle okuyucularının dikkatini çekecek karmaşık, özenle araştırılmış ve okuyucuyu içine çeken hikâyede ustalığını göstermiş.

Müfettiş Thomas Lynley (polisiye izleyicileri Elizabeth George’u geçtiğimiz yıl TRT1’de yayımlanan Dedektif Lynley dizisinden tanırlar), uzun süredir birlikte çalıştığı, ateş gibi Barbara Havers ve yeni terfi etmiş melez Dedektif Winston Nkata ile birlikte ekip kurmuş ve meslek hayatının en önemli soruşturmasını üstlenmiştir. Scotland Yard, daha önceki cinayetlerin peşine düşmemelerinden dolayı yerleşmiş ırkçılık saldırılarını önlemek umuduyla, bu olayın araştırılması görevini Lynley ve ekibine verir.

Yeni yetme bir oğlanın çıplak cesedi kesilip, ustaca bir mezarın üzerine yerleştirilmiş olarak bulununca, bunun bir seri katilin işi olduğunu polisin anlaması fazla uzun sürmez. Bu, son üç ayda dördüncü ama ilk beyaz kurbandır.

Oğlanlar… Genç oğlanlar, daha çocuk yaşta ve sokakta ölüyorlar. Ne yapmış olurlarsa olsunlar, suçları ne olursa olsun, tabii eğer suç işledilerse, bunu hak etmiyorlar. Ve otuz erkek ve kadından daha fazla bir ekip onu durdurmak için her ne kadar çabalasa da beşinci ölüm gelir. Başka bir ceset… Başka bir oğlan çocuğu… Bu sefer Queen’s Wood, Kuzey Londra’da. O sabah bulunmuştur. Yaşları benzer: Gazete kurbandan bahsederken “genç ergen” ifadesini kullanmış ve bu olayı cinayet olarak adlandırdıklarına göre, çocuğun doğal nedenlerden veya kazaen ölmediği bilinmektedir.

“Lynley kitapları yayınlanmış en sert, mükemmel karmaşıklıkta ve heyecanlı gizem serisini oluşturmaktadır.”
-Entertainment Weekly

Türü: Edebiyat, Aksiyon – Macera, Polisiye
ISBN: 9789944338844
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 576
Ebat: 13,5×20 cm
Ağırlık: 576