Teknisyen ve Teknikerlere Yönelik Anestezi Kitabı, Nurçin Gülhaş

Teknisyen ve Teknikerlere Yönelik Anestezi Kitabı, Nurçin Gülhaş

Anesteziyoloji ve Reanimasyon klinikleri tek işlevli bir klinik gibi görünse de birçok klinik dalla ilişkili çalışmaktadır. Hatta son yıllarda çalışma alanı sınırları ameliyathane dışına taşmış sadece cerrahi dallara hizmet vermeyip birçok klinik dala hizmet verir duruma gelmiştir ve genişlemeye devam etmektedir. Bilim dalımızın her geçen yıl aranan bir bölüm haline gelmesi bizlere mutluluk vermektedir.
Gelişen teknoloji ile birlikte bu yenilikler anestezi pratiğine de yansımakta, daha güvenilir anestezi tekniklerine doğru yol alınmaktadır. Tüm bu uygulamalarda biz anestezistlerin hep yanında anestezi teknikerleri ve teknisyenleri yer almıştır. Anestezi asistan eğitimine paralel gidecek anestezi teknikeri ve teknisyeni eğitiminin günlük pratikte daha güvenli anestezi olanaklarını sağlayacağı bir gerçektir. Bu nedenle çıktığımız bu yolda katkılarını esirgemeyen tüm hocalarıma ve arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum. Ayrıca bu kitabın yazılması hususunda beni ikna eden ve çok çaba gösteren Celaleddin Soyalp Hoca’ya da özel bir teşekkür iletiyorum.
Tüm bölümler basıma hazırlanırken, yazım ve anlatım hatalarının düzeltilmesi amacıyla kontrol edilmiştir. Ancak gözden kaçmış hatalar için hoşgörünüzü diliyorum. Kitabın basım aşamasında özenli ve özverili çalışmaları ile desteğini esirgemeyen Akademisyen Kitabevine de sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Daha çok anestezi teknikerlerinin ve teknisyenlerinin temel bilmesi gereken konularda özet bilgiler sunan formda hazırladığımız kitabımızın tüm anestezi teknikerleri ve teknisyenleri için faydalı olmasını temenni ediyoruz.

Prof. Dr. Nurçin Gülhaş

Türü: Sağlık, Beslenme & Spor, Sağlık
ISBN: 9786052580387
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: 1. Hamur
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 338
Basım: Eylül 2018
Ebat: 16×24 cm
Ağırlık: 338