Uçtum Rengime Kondum, Nur Arıoğul

Uçtum Rengime Kondum, Nur Arıoğul

On dokuz rengin öyküsünü şiirsel bir dille anlatan bu kitap, alışılmışın dışında, farklı bir bakış açısı sunan, derin bir yolculuk kitabı… Nur Arıoğul’un kendi yaratılışındaki sırdan ipuçları toplayabilmek için çıktığı keşif yolculuğunda uğradığı renk duraklarında tuttuğu notlar ve sorular, kitabın on dokuz öyküsünü oluşturuyor.
Uçtum Rengime Kondum’da yer alan her rengin öyküsünde, mana arayışlarıyla ilgili sorular okura yeni kapılar açıyor, düşünmeye davet ediyor. Yazar, önce kendine, sonra da bir bilgeye yönelttiği soruları, tuttuğu notları okurla paylaşıyor; okuru mistik bir yolculuğun içine katıyor. Beyaz, siyah, turuncu, kırmızı, mor, turkuaz, zümrüt yeşili gibi birçok rengin ilâhî isimlerle nasıl örtüşebileceğinin izini sürüyor.
‘Bildiklerimizle derinleşmedikçe, bilgi tek başına bir işe yaramıyor; çünkü düşündüklerimizle değil, yaşadıklarımızla zenginleşiyoruz.’ diyerek ‘renkleri renk yapanın, içindeki bütün renklerin birlikteliği olduğunu’ anlatıyor.
Yaşamın içinde zamanın peşine takılan yeni sorular, arayışlar, görüntüler ve müzik ile dolu öykülerde her renk kendi ilâhî ismiyle kucaklaşıyor. Her öykünün içsel yolculuğunda yazar Nur Arıoğul’a, kendince bir müzik eşlik ediyor.
Türü: Edebiyat, Türk Edebiyatı, Öykü
ISBN: 9789755745411
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 111
Basım: 2010
Ebat: 14×215 cm
Editör: Erhan Güngör
Ağırlık: 138