Uygulamalı Almanca Dilbilgisi (Düzey A2-C1), Ender Erenel

Uygulamalı Almanca Dilbilgisi (Düzey A2-C1), Ender Erenel

Almanca gramerin esaslarını en alt düzeyden başlayıp oldukça ileri bir düzeye kadar veren ve bunu gereksiz ayrıntı ve teorilere girmeden çok açık ve çok kolay anlaşılır bir şekilde öğreten bu kitabın önemli bir özelliği kuralları bol örneklerle ve uygulamalı bir şekilde vermesidir.
Bütün örnek cümlelerin Türkçe çevirileri de karşılarında verildiği için kitap bir başvuru kitabı olarak kullanılabilmesi yanında, bir gramer konusunu etraflıca çalışıp öğrenme amacıyla da kullanılabilecek niteliktedir.

Bütün gramer konuları ve bu arada fiil zamanları geniş açıklama ve örneklerle ele alınıp şemalarla gösterilmiş, örnekleme ve açıklamalar FONO yabancı dil öğretim kitaplarındaki sistemde sıralanmıştır.

Edilgen çatı, nakledilen konuşma, yan cümleler ve diğer konular bu sistemin rahatlığı ve akıcılığı içinde verilerek Almancayı okulda veya kendi kendine öğrenmekte olanların Almanca gramerini kolayca öğrenmelerini sağlamıştır.

Kitabın önemli bir özelliği de belli konuların sonunda, o bölümde öğretilenlerle ilgili alıştırmalar bulunması ve bu şekilde öğretilenlerin pekiştirilmesini sağlamasıdır. Bu alıştırmaların cevapları kitabın arkasında verilmiştir. 

Türü: Eğitim, Sözlükler & Yazım Kılavuzları, Yabancı Dil Öğrenimi, Almanca
ISBN: 9789754710021
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 592
Basım: Ekim 2013
Ebat: 16×23 cm
Ağırlık: 804